Haag-Streit Surgical / Moeller-Wedel Hi-R 5-1000

Neurochirurgia w nowym wymiarze.

Neurochirurgiczny system operacyjny Haag-Streit Surgical Hi-R 5-1000 łączy w sobie znakomite właściwości apochromatycznej optyki Moeller-Wedel i szerokiej bazy streoskopii 25 mm połączonych z technologią Senso-Servo-Drive, która jeszcze do niedawna wykorzystywana była wyłącznie w zaawansowanej robotyce. System składa się z głowicy Hi-R 1000 zawieszonej na statywie z przeciwwagą nowej generacji FS 5-33.

Zapraszamy na stronę producenta: https://www.haag-streit.com/haag-streit-surgical/products/neuro-spine/hs-5-1000/

Senso-Servo-Drive

Senso-Servo-Drive to układ sensoryczny zapewniający ultra-lekki przesuw głowicy mikroskopu Hi-R 1000. Jego działanie można sobie wyobrazić na przykładzie elektronicznych systemów wspomagania kierowania w samochodach. Zastosowanie Senso-Servo-Drive pozwala na ograniczenie do minimum siły wymaganej od chirurgia do ustawienia głowicy w pożądanej pozycji nad polem zabiegowym.

Permanentne wyważenie

Dodatkową zaletą systemu Senso-Servo-Drive jest stałe wyważenie głowicy Hi-R 1000, nawet po śródoperacyjnej zmianie położenia akcesoriów. Głowica nadaje się do pracy praktycznie zaraz po uruchomieniu, co ma kluczowe znaczenie w zabiegach wymagających natychmiastowej interwencji mikrochirurgicznej.

Statyw nowej generacji

FS 5-33 został wyposażony w specjalny system tłumienia drgań przy maksymalnym wydłużeniu zasięgu ramienia do pozycji Overhead. Komunikacja z użytkownikiem następuje przy pomocy dużego i czytelnego interfejsu dotykowego, który służy również do personalizacji parametrów początkowych mikroskopu. Dla wygody użytkownika wprowadziliśmy interfejs w wersji polskiej.

Fluorescencja onkologiczna i naczyniowa.

System chirurgiczny HS Hi-R 5-1000 może być wyposażony we fluorescencję onkologiczną 5-ALA oraz naczyniową ICG. Chirurg włącza i wyłącza filtry przy użyciu przycisku na rękojeściach głowicy mikroskopu. Wielkość obrazu ICG jest skorelowana z aktualnym powiększeniem mikroskopu.

Światło bez kompromisów.

System chirurgiczny HS Hi-R 5-1000 posiada podwójne, niezależne oświetlacze ksenonowe 300W. Dodatkowo unikatowy dzielnik światła zapewnia taką samą stereoskopię i jasność obrazu dla operatora i asystenta face-to-face. To sprawia, że niezależnie od powiększenia, ogniskowej oraz wielkości plamy światła, chirurdzy zawsze uzyskują optymalne oświetlenie pola operacyjnego z dużym marginesem do regulacji.

Konfiguracja na życzenie

Głowica Hi-R 1000 może współpracować ze statywem FS 5-33 (HS Hi-R 5-1000) lub FS 3-43 (HS Hi-R 3-1000). FS 3-43 jest rekomendowany wszędzie tam, gdzie ilość miejsca na mikroskop została mocno ograniczona. Statyw FS 3-43 posiada automatyczny system wyważania oparty na sprężynach, możliwość indywidualizacji parametrów startowym mikroskopu oraz zasięg ramion do 1600 mm. Można go rozbudować o fluorescencje naczyniową ICG.

Specyfikacja techniczna

HS Hi-R 5-1000
Optyka: Moeller-Wedel, apochromatyczna
Baza stereoskopii: 25 mm
Wyważanie głowicy: permanentne, Senso-Servo-Drive
Wyważanie statywu: automatyczne
Ogniskowanie: 224 - 510 mm
Zoom: 1:6
Zasięg ramienia statywu: 1900 mm

 

Haag-Streit Surgical / Moeller-Wedel Hi-R 700

Chirurgia kręgosłupa w czystej formie

Mikroskop HS Hi-R 700 został zaprojektowany jako modułowa platforma do wielu zastosowań w mikrochirurgii. Jedną z nich jest zaawansowana chirurgia kręgosłupa. Hi-R 700 w połączeniu ze statywem FS 3-43, mostem face-to-face i torem wideo wysokiej rozdzielczości stanowi profesjonalne narzędzie pracy, które może być dowolnie rozbudowane o akcesoria dodatkowe. Optyka apochromatyczna Moeller-Wedel i szeroka baza stereoskopii 25 mm zapewniają doskonałe widzenie przestrzenne i orientację w polu zabiegowym.

Więcej na: https://www.haag-streit.com/haag-streit-surgical/products/neuro-spine/hs-hi-r-700/

Easy balance system

Hi-R 700 posiada łatwy w obsłudze i skuteczny mechanizm wyważenia głowicy, dzięki któremu przesuw w każdym kierunku jest realizowany przy użyciu minimalnej siły. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami i szerokimi zakresami pochylania do przodu/tyłu i obrotu lewo/prawo, Hi-R 700 cieszy się uznaniem również na salach operacyjnych z ograniczoną ilością miejsca nad polem operacyjnym

Lepsza wizualizacja

Hi-R 700 został wyposażony w specjalny układ optyczny z kątem oświetlenia bliskim osi obserwacji, który zapewnia znakomitą wizualizację struktur przy wąskich kanałach. Oprócz tego mikroskop posiada regulację oświetlanego pola oraz dwukanałową przesłonę irysową do zwiększenia głębii ostrości przy dużym powiększeniu.

Konfiguracja na życzenie

W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, Hi-R 700 może być wyposażony w kilka wariantów toru wizyjnego. Do dyspozycji pozostaje system rejestracji z panoramicznym ekranem dotykowym lub kompaktowy rejestrator z klawiaturą bezprzewodową.

Głowica Hi-R 700 może współpracować ze statywem FS 3-43 oraz FS 2-23/25. Statyw FS 2-23/25 jest rekomendowany wszędzie tam, gdzie ilość miejsca na mikroskop została mocno ograniczona. Z kolei statyw FS 3-43 posiada automatyczny system wyważania oraz zasięg ramion do 1600 mm przy nieco większych wymiarach podstawy

Specyfikacja techniczna

HS Hi-R 700
Optyka: Moeller-Wedel, apochromatyczna
Baza stereoskopii: 25mm
Wyważanie głowicy: Easy Balance System
Wyważanie statywu: automatyczne (FS 3-43) lub manualne (FS 2-23)
Ogniskowanie: 200 - 450 mm lub 224 - 510 mm
Zoom: 1:6
Zasięg ramienia: 1600 (FS 3-43) mm lub 1320 (FS 2-23) mm