Haag-Streit Surgical / Moeller-Wedel Hi-R 700

Chirurgia ENT w czystej formie

Mikroskop HS Hi-R 700 został zaprojektowany jako modułowa platforma do wielu zastosowań w mikrochirurgii. Jedną z nich jest zaawansowana chirurgia uszu, nosa i krtani. Hi-R 700 w połączeniu ze statywem FS 3-43 lub FS 2-23, asystą boczną i torem wideo wysokiej rozdzielczości stanowi profesjonalne narzędzie pracy, które może być dowolnie rozbudowane o akcesoria dodatkowe. Optyka apochromatyczna Moeller-Wedel i szeroka baza stereoskopii 25 mm zapewniają doskonałe widzenie przestrzenne i orientację w polu zabiegowym.

Zapraszamy na stronę producenta: https://www.haag-streit.com/haag-streit-surgical/products/ent/hs-hi-r-700/

Easy balance system

Hi-R 700 posiada łatwy w obsłudze i skuteczny mechanizm wyważenia głowicy, dzięki któremu przesuw w każdym kierunku jest realizowany przy użyciu minimalnej siły. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami i szerokimi zakresami pochylania i obrotu, Hi-R 700 ciszy się uznaniem również na salach operacyjnych z ograniczoną ilością miejsca nad polem operacyjnym

Oświetlenie i personalizacja

Statywy podłogowe FS 3-43 i FS 2-23 zapewniają komfortową pracę, dzięki oświetleniu ksenonowemu 300W oraz możliwości personalizacji ustawień początkowych. Dodatkowo, statywy posiadają unikalny mechanizm kontrolujący wyważenie w czasie rzeczywistym i blokujący możliwość zwolnienia hamulców elektromagnetycznych w przypadku wykrycia niewyważenia. FS 3-43 jest wyważany automatycznie, natomiast FS 2-23 manualnie.

Wizualizacja w różnych wariantach

W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, Hi-R 700 może być wyposażony w kilka wariantów toru wizyjnego. Do dyspozycji pozostaje system rejestracji z panoramicznym ekranem dotykowym lub kompaktowy rejestrator z klawiaturą bezprzewodową.

Konfiguracja na życzenie

Głowica Hi-R 700 może współpracować ze statywem FS 3-43 oraz FS 2-23/25. Statyw FS 2-23/25 jest rekomendowany wszędzie tam, gdzie ilość miejsca na mikroskop została mocno ograniczona. Z kolei statyw FS 3-43 posiada automatyczny system wyważania oraz zasięg ramion do 1600 mm przy nieco większych wymiarach podstawy.

Specyfikacja techniczna

HS Hi-R NEO 700
Optyka: Moeller-Wedel, apochromatyczna
Baza stereoskopii: 25mm
Wyważanie głowicy: Easy Balance System
Wyważanie statywu: automatyczne (FS 3-43) lub manualne (FS 2-23)
Ogniskowanie: 200 - 450 mm lub 224 - 510 mm
Zoom: 1:6
Zasięg ramienia: 1600 (FS 3-43) mm lub 1320 (FS 2-23) mm

 

Haag-Streit Surgical / Moeller-Wedel Allegra 500

Chirurgia ENT w kompaktowej formie.

Mikroskop HS Allegra 500 został zaprojektowany jako jednostanowiskowe narzędzie pracy w mikrochirurgii. Przeznaczony jest głównie do zastosowania w chirurgii ENT. Optyka apochromatyczna Moeller-Wedel i baza stereoskopii 25 mm zapewniają doskonałe widzenie przestrzenne i orientację w polu zabiegowym.

Więcej na: https://www.haag-streit.com/haag-streit-surgical/products/ent/hs-allegra-500/

Permanentne wyważenie

Allegra 500 jest wyważana fabrycznie. Pozwala to na odblokowanie hamulców elektromagnetycznych bez obawy o niestabilne zachowanie mikroskopu, zarówno w pozycji do operacji uszu jak i krtani.

Funkcje zmotoryzowane

Allegra 500 posiada zmotoryzowane ogniskowanie z obiektywem 200 do 450 mm, zmotoryzowany układ zoom 1:6 oraz ciągłą regulację oświetlenia z rękojeści mikroskopu. Współpracuje również z mikromanipulatorami do laserów CO2 znanych producentów.

Wizualizacja w różnych wariantach

W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, Allegra 500 może być wyposażona w kilka wariantów toru wizyjnego. Do dyspozycji pozostaje system rejestracji z panoramicznym ekranem dotykowym lub kompaktowy rejestrator z klawiaturą bezprzewodową.

Dostępne zawieszenia

Allegra 500 może być zawieszona na statywach z hamulcami tarciowymi serii FS 2-1X. Polecamy szczególnie statyw z oświetleniem diodowym FS 2-15 LED. Dostępne są również halogen 150W oraz ksenon 300W.

Specyfikacja techniczna

HS Allegra 500
Optyka: Moeller-Wedel, apochromatyczna
Baza stereoskopii: 25 mm
Wyważanie głowicy: permanentne, regulacja fabryczna
Wyważanie statywu: manualne
Ogniskowanie: 200 - 450 mm
Zoom: 1:6