Tonometry aplanacyjne
Haag-Streit AT 900

Ponadczasowa konstrukcja

Oryginalne tonometry Haag-Streit zostały zaprojektowane i skonstruowane zgodnie ze standardem Goldmanna. Przez ponad 50 lat wykonały pomiary milionom pacjentów na całym świecie i, pomimo upływu lat, dalej pozostają „złotym stadardem” w badaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego IOP.

Tradycja czy nowoczesność?

Długowieczność tonometrów aplanacyjnych Haag-Streit wynika z niezwykłej precyzji ich wykonania oraz możliwości powtórnej kalibracji w przypadku narażenia na uszkodzenie. Tradycjonalizm reprezentuje wersja z podziałką na pokrętle docisku ramienia, natomiast dla lekarzy szukających bardziej nowoczesnych rozwiązań proponowana jest wersja z cyfrowym wyświetlaniem zmierzonego ciśnienia oraz sygnalizacją dotknięcia rogówki.

Pryzmaty wielorazowe

Niezbędnym elementem do wykonania pomiaru IOP tonometrem aplanacyjm jest pryzmat pomiarowy. Oryginalne pryzmaty Haag-Streit do wielokrotnej dezynfekcji posiadają wagę oraz wymiar doskonale dobrane do tonometru, dzięki którym zachowane są parametry pracy deklarowane przez producenta.

Pryzmaty jednorazowe Tonosafe

Tonosafe™ jest pryzmatem jednorazowego użytku do wszystkich tonometrów Goldmanna i Perkinsa. Zastosowanie pryzmatów jednorazowego użytku jest wygodną, skuteczną metodą redukcji ryzyka infekcji krzyżowej między pacjentami. Pryzmaty Tonosafe™ mają takie same wymiary jak pryzmaty wielorazowe, dlatego ich zastosowanie nie wpływa na zmianę pomiarów ciśnienia.