Zaawansowany system rejestracji obrazu HS MIOS HD

MIOS - Microscope Imaging and Operating System

Projektując najnowszy system do rejestracji obrazu - MIOS HD, skupiliśmy się na połączeniu intuicyjnej obsługi z wysokiej jakości komponentami sprzętowymi. System rejestracji MIOS HD składa się z medycznego komputera typu PC, medycznego ekranu dotykowego C.MON HD oraz medycznych kamer C.MOR HD lub C.MOR HD3. MIOS może być zintegrowany z każdym mikroskopem Haag-Streit Surgical / Moeller-Wedel.

Stabilność i ochrona danych.

Oprogramowanie systemu MIOS jest zapisane na dwóch osobnych kartach pamięci Compact Flash z blokadą zapisu. Gwarantuje to całkowita ochronę antywirusową zarówno w przypadku kopiowania na zewnętrzny nośnik USB, jak i podłączenia do sieci lokalnej. Zastosowanie szybkich kart pamięci znacznie skraca czas inicjalizacji, stabilności i szybkości działania całego systemu.

1000 godzin nagrywania

MIOS jest wyposażony w dwa wbudowane dyski twardy, każdy o pojemności 1Tb. Takie rozwiązanie umożliwia zapisanie do 1000 godzin nagrań wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Dla dodatkowej ochrony danych, informacje o pacjencie mogą być przechowywane w trybie szyfrowanym.

Intuicyjne oprogramowanie w języku polskim

Interfejs MIOS został przetłumaczony na język polski. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia obsługę urządzenia oraz umożliwia tworzenie bazy danych pacjentów z polskimi znakami. Proces nagrywania został podzielony na 3 etapy:
- wprowadzenie nowego pacjenta do bazy danych
- nagranie materiału z przebiegu operacji
- archiwizacja

Szczegółowa wizualizacja

Haag-Streit Surgical oferuje dwa rodzaje kamer wideo, które różnią się od siebie liczbą przetworników i rozdzielczością:
- C.MOR HD3 - to 3-chipowa kamera o efektywnej liczbie pikseli 1920 x 1080 i rozdzielczości poziomej 1000 linii TV. Dzięki przetwornikowi 3 x CMOS kamera zapewnia znakomitą szczegółowość i odwzorowanie barw. Jest szczególnie polecana do zabiegów, w których obserwuje się duże zaciemnione obszary i punktowe, jasne oświetlenie.
- C.MOR HD - to 1-chipowa kamera o efektywnej liczbie pikseli 1920 x 1080 i rozdzielczości poziomej 900 linii TV. Jest rekomendowana do każdego typu zabiegu, stanowiąc doskonałe połączenie jakości do ceny.

Precyzyjne odwzorowanie kolorów

Do komunikacji systemu MIOS z użytkownikiem służy monitor dotykowy C.MON HD. Charakteryzuje się dotykową matryca o przekątnej 24.5 cala, która zapewnia jasny i kontrastowy obraz, z wiernym odwzorowaniem kolorów. Jednolita powłoka monitora jest łatwa do utrzymania w czystości.

Specyfikacja techniczna

HS MIOS HD

Typ jednostkiMedyczny komputer typu PC
Nośniki wewnętrzne: Wbudowane dyski twarde: 2 x 1Tb
Nośniki systemowe: Wbudowane pamięci 2 x CF
Nośniki zewnętrzne: port USB 3.0, napęd DVD+/- RW

C.MOR HD3

Przetwornik: 3 x CMOS
Efektywna liczba pikseli: 1920 x 1080
Rozdzielczość pozioma: 1000 linii TV

C.MOR HD

Przetwornik: 1 x CMOS
Efektywna liczba pikseli: 1920 x 1080
Rozdzielczość pozioma: 900 linii TV

C.MON HD

przekątna ekranu: 24.5 cala
rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli