Oftalmoskop operacyjny Haag-Streit Surgical EIBOS 2

Eibos 2 - koncepcja "wszystko-w-jednym"

Oftalmoskop operacyjny Eibos 2 jest bezkontaktową przystawką do wizualizacji tylnego odcinka oka. Cechuje go smukła, kompaktowa konstrukcja oraz wbudowany układ wewnętrznego ogniskowania, które pozwala na ustawienie ostrego obrazu w szklistce bez konieczności zmiany odległości soczewki roboczej od rogówki. Eibos 2 zapewnia rzeczywisty obraz siatkówki eliminując konieczność zakupu i montażu osobnych inwerterów obrazu w układzie optycznym mikroskopu

Szybko, wygodnie i bezpiecznie

Eibos 2 jest montowany do mikroskopu operacyjnego za pomocą adaptera oraz ramienia uchylnego. Adapter umożliwia przekręcanie Eibosa o 360 stopni, w zależności od operowanego oka oraz pozycji głowy pacjenta. Ramię sprężynowe pozwala na szybkie pochylenie do pozycji roboczej i z powrotem kiedy nie zachodzi konieczność jego używania. Ramię uchylne posiada dodatkowo przeciwwagę sprężynową, która podnosi optykę do góry przy przypadkowym zetknięciu z polem operacyjnym.

Ogniskowanie w zasięgu palca

Zmiana ostrości optyki Eibosa 2 jest realizowana przez pokrętło lub dźwignię w kształcie płetwy, które mogą być umieszczone po obu stronach korpusu urządzenia. Po założeniu dźwigni regulacja ostrości Eibosa może być regulowana końcówką palca chirurga bez konieczności odrywania całej dłoni od narzędzia operacyjnego. Pokrętło jest rekomendowane dla systemu pracy, gdzie ostrość ustawiana jest przez asystenta.

Soczewki robocze wielorazowe

Operator ma do wyboru 2 rodzaje soczewek roboczych. Soczewki przeznaczone są do wielokrotnej sterylizacji.
90D: soczewka 90D z kątem obserwacji 90 stopni
SPXL: soczewka 132D z kątem obserwacji 124 stopni

Soczewki robocze jednorazowe

Oprócz soczewek do sterylizacji, wprowadziliśmy także soczewki sterylne, jednorazowe. Soczewki są gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Odznaczają się znakomitymi właściwościami optycznymi i bezpieczeństwem dla pacjenta i lekarza.
E.90D: soczewka 90D z kątem obserwacji 90 stopni
E. SPXL: soczewka 132D z kątem obserwacji 124 stopni

Specyfikacja techniczna

Eibos 2

Optyka: system jednoczęściowy z wbudowanym inwerterem
Odległość robocza: 200 mm lub 175 mm w zależności od ogniskowej obiektywu
Soczewki wielorazowe: 90D z polem 90 stopni, SPXL z polem 124 stopnie.
Soczewki jednorazowe: E.90D z polem 90 stopni, E.SPXL z polem 124 stopnie.
Kompatybilność: HS Hi-R NEO 900/900A, Hi-R 900/900A, pozostali producenci na zapytanie