Analizator OCT
Haag-Streit Eyestar 900.

Swept-Source OCT do zaćmy i chirurgii refrakcyjnej

Eyestar 900 to potężne narzędzie diagnostyczne bazujące na technologii Swept-Source OCT. Eyestar 900 dokonuje precyzyjnego pomiaru przedniej i tylnej krzywizny rogówki, topografii i map pachymetrii, jak również kompletnej biometrii od rogówki do siatkówki, szczegółowej keratometrii oraz obrazów oka wysokiej rozdzielczości.

Zapraszamy na stronę producenta: https://haag-streit.com/en/products/categories/specialty-diagnostics/biometry/eyestar-900/

Skany w opatentowanym układzie Mandala

Wysoka gęstość skanów w układzie Mandala eliminuje konieczność powtarzania badania ze względu na słabą jakość spowodowaną ruchami gałki ocznej. Skany Mandala wykazują znacznie większą skuteczność w porównaniu do zwykłych skanów radialnych używanych przez inne aparaty OCT

Kompletne dane do zabiegów usunięcia zaćmy

Eyestar 900 charakteryzuje się znakomitą penetracją nawet przy bardzo dojrzałych zaćmach. Keratometria w 32 punktach na 2 okręgach, pomiar struktur oka wzdłuż osi widzenia w technologii Swept-Source, 7.5 mm topografia przedniej i tylnej rogówki oraz zaawansowane metody kalkulacji wszczepu sprawiają, że Eyestar 900 przenosi zaplanowanie zabiegu usunięcia zaćmy na wyższy poziom.

Analiza czoła fali Zernike i symulacja widzenia

Eyestar 900 w łatwy sposób prezentuje różne typy astygmatyzmu przedniej i tylnej części rogówki. Analiza Zernike i symulowana ostrość widzenia pozwalają na łatwą edukację i skuteczne dobranie odpowiedniego rodzaju soczewki zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

Ekran prezentacji wyników pomiaru

Eyestar 900 prezentuje wyniki pomiarów zbiorczo na jednym ekranie. Aby wyświetlić szczegółowe dane każdego pomiaru, wystarczy wybrać jego rodzaj. Urządzenie wyświetli wtedy dodatkowy panel, charakterystyczny dla wybranego pomiaru z manualną możliwością jego wartości przez lekarza specjalistę.

Ekran kalkulacji typu i mocy soczewki

Tak naprawdę to wielofunkcyjna tablica do dodawania soczewek różnych producentów, tworzenia własnych szablonów oraz planowania lokalizacji wszczepów torycznych. Do dyspozycji Użytkownika oddajemy metody kalkulacji najnowszej generacji: Barrett II Measured, Olsen Measured oraz unikalna formuła RBF Hill rev. 3 bazująca na algorytmach sztucznej inteligencji.

Dodatkowy moduł analizy przedniej komory AC Suite.

Moduł rozszerzenia diagnostyki przedniej komory oferuje pomiar topografii klasy A przedniej i tylnej rogówki w zakresie 12 mm. Użytkownik ma do dyspozycji informacje odnośnie różnicy uniesień, trendu oraz ektazii wraz z mapami i wartościami numerycznymi.

W pełni zautomatyzowany pomiar.

Eyestar 900 potrzebuje typowo 40 sekund na pełne, obuoczne badanie pacjenta. Wbudowana kamera śledzi fiksację w czasie rzeczywistym i samoczynnie dokonuje korekty pozycji głowicy pomiarowej. Niewielkie wymiary urządzenia nie stanowią wyzwania nawet dla mniejszych gabinetów okulistycznych.

Intuicyjne oprogramowanie Eyesuite.

Rejestracja nowego pacjenta, dostęp do wyników badań oraz przeprowadzonych kalkulacji, zaawansowane funkcje archwizacji wymagają dedykowanego oprogramowania. EyeSuite jest tak naprawdę platformą, która obsługuję wszystkie urządzenia Haag-Streit Diagnostics. Charakteryzuje się prostym i przejrzystym interfejsem , szybkością działania oraz możliwością łatwej aktualizacji do nowszej wersji.

Eyestar 900 parametry